Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl). 
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl

Habaj z kompletem punktów

Łukasz Habaj, który zadebiutował za kierownicą Peugeota 208 R2, zdominował rywalizację na trasach Rajdu Wysp Kanaryjskich i pewnie wywalczył komplet punktów do klasyfikacji sezonu.

- To był wspaniały rajd. Na trasie było bardzo dużo kibiców. Nie ma tylu w Polsce, może poza Rajdem Polski, który jest w WRC. Trasy są super, a asfalt jest bardzo przyczepny i bardzo niszczy opony. Była tu super ekipa z Polski i z pewnością będziemy miło wspominać ten rajd. Za rok zapraszamy tu kibiców z Polski - mówił Habaj.

Polak po pokonaniu dwunastu odcinków specjalnych wyprzedził Zoltana Bessenyey (+2:36,8) oraz Murata Bostanciego (+2:41,1).

- To był mił rajd. Pierwszy raz startuję w ERC i na Kanarach. To był dobry rajd dla nas, wiele nauczyłem się. Czekamy na szutrowy rajd, gdzie czuję się lepiej. Przyczepność tutaj była jak na torze - podsumował Bostanci.

 Początkowo na czwartym miejscu rywalizację zakończył drugi kierowca Rallytechnology - Tomasz Gryc (+3:04,6), jednak dzięki decyzji sędziów, którzy nałożyli na Murata Bostanciego karę pięciu minut, po zakończeniu rywalizacji na trasie Rajdu Wysp Kanaryjskich awansował na trzecie miejsce w ERC3.

Turek, który startował za kierownicą Forda Fiesty R2T wykorzystał 16 opon. Regulamin dopuszczał użycie maksymalnie 14. Bostanci tłumaczył, że opony które wykorzystał podczas treningów nie powinny liczyć się do ogólnej puli. Przepisy stanowią jednak inaczej.

W ten sposób Habaj w pokonanym polu zostawił Bessenyey (+2:36,8) i Gryca (+3:04,6). Bostanci spadł na szóste miejsce w ERC3.


Fot. www.fiaerc.com
- Nie jestem zadowolony z poziomu mojej jazdy. Musimy poprawić wiele rzeczy w notatkach, które są głównym problemem - komentował Gryc.


Fot. www.fiaerc.com
Z dobrej strony spisali się Aleks Zawada i


Fot. www.fiaerc.com
Łukasz Pieniążek, którzy powrócili do rywalizacji w systemie Rally2. Dzięki dobrej jeździe znaleźli się oni odpowiednio na drugim i trzecim miejscu w klasyfikacji dnia ERC3. Nie udało im się jednak na odcinkach pokonać Habaja, który podobnie jak Wojciech Chuchała w ERC2, był niepokonany.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Kapeć Tomaszczyka
Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch zajęli 10 miejsce w drugiej rundzie ADAC Opel... więcej
Rallycrossowy LOTTO Team
LOTTO Team przedstawił rallycrossowe plany na konferencji prasowej w Warszawie... więcej
Mikołowski, czyli gra błędów
Szymon Cieślak i Paweł Pochroń otwierają prowizoryczne wyniki 4. Rajdu... więcej
Wypowiedzi zawodników przed ADAC OPEL Adam Cup - Hessen-Rallye Vogelsberg
Jerzy Tomaszczyk:Niesamowicie cieszę się, że już za kilkadziesiąt godzin... więcej
Wypowiedzi zawodników po Carmont Baja Drawsko Pomorskie - Kalisz Pomorski 2015
Rafał Płuciennik:Zadowoleni, zmęczeni i szczęśliwi. Jesteśmy bardzo zadowoleni... więcej
Antoni Ptak zakończył swój pierwszy wyścigowy weekend na Circuito de Jerez
Po udanym debiucie Antoniego Ptaka w sobotnim wyścigu Euroformula Open, w... więcej
Hołowczyc i Kaczmarski na liście zgłoszeń
Krzysztof Hołowczyc w Fieście z numerem 7, otwiera listę zgłoszeń pierwszej... więcej
Ruszyły zgłoszenia do 41. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego
Inauguracja sezonu wyścigów górskich odbędzie się już za niespełna miesiąc na... więcej
Udany debiut Antoniego Ptaka w Euroformula Open
Antoni Ptak, który zadebiutował nie tylko w serii Euroformula Open ale także w... więcej

Strony

- Archiwum