Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl). 
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl

Mistrzostwa Europy Enduro na Słowacji

Druga runda Mistrzostw Europy Enduro została rozegrana w okolicach słowackiej miejscowości Brezno. Zawody, jak zwykle na słowackich trasach bardzo wymagające, okazały się dosyć przewrotne dla polskich zawodników. Ze znakomitej strony pokazał się aktualny mistrz Europy w klasie senior Sebastian Krywult - nie dał cienia szans rywalom wygrywając oba dni i wychodząc na prowadzenie w klasyfikacji sezonu. Również znakomicie pojechał Rafał Bracik drugiego dnia meldując się na drugiej lokacie w klasie pow. 250 2T. Młodszy z braci, Aleksander, zajął 8 i 12 miejsce w bardzo mocno obsadzonej klasie junior do lat 21. Drugi z polskich młodzików Kacper Baklarz zajął 9 i 7 miejsce w klasie junior E1 i w chwili obecnej zajmuje niezłe piąte miejsce w klasyfikacji. Maciej Giemza zajmując zarówno w sobotę jak i w niedzielę czwarte miejsce w klasie 250 4T  umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji sezonu.

– Drugi dzień rywalizacji na Mistrzostwach Europy Enduro uważam za jeden z trudniejszych,
w których brałem udział. Walczyłem dziś o podium, tak jak zapowiadałem, jednak błąd na próbie crossowej zabrał mi kilka cennych sekund. Z tego co wiem, podczas całej imprezy ponad 50 zawodników nie dojechało do mety, co świadczy o bardzo wysokim poziomie trudności trasy. Teraz chwila odpoczynku i już za kilka dni zabieramy się za mocne przygotowania do kolejnych eliminacji
i do rajdu Silkway – powiedział Maciej Giemza, zawodnik ORLEN Team.

O dużym pechu mogą mówić Łukasz Kurowski i Adam Tomiczek. Ten pierwszy w sobotę zajął 7 lokatę, ale nie ukończył drugiego dnia z powodu kontuzji ręki. Adam Tomiczek po 4 miejscu w sobotę niedziele zakończył upadkiem i wycofaniem się z zawodów.

– Niestety nie ukończyłem drugiego dnia zmagań. W początkowej fazie zawodów jechało mi się bardzo dobrze i zajmowałem trzecie miejsce. W połowie drugiej pętli zaliczyłem delikatna wywrotkę. Upadłem na udo, które nie tak dawno było kontuzjowane. Mimo prób dalszej jazdy nie byłem w stanie kontynuować rywalizacji – dodał Adam Tomiczek z ORLEN Team.

Kolejna runda Mistrzostw Europy odbędzie się pod koniec czerwca w Madona na Łotwie.

 

Motocykle: 

News

1,5% Dla Fundacji PZM: Wspieraj Rehabilitację, Edukację i Bezpieczeństwo Drogowe!
Fundacja Polskiego Związku Motorowego od lat angażuje się w pomoc... więcej
Nowa strona PZM.pl
Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (pzm.pl... więcej
Zmarł Mirosław Zdanowicz
W sobotę 3 stycznia w wieku 88 lat zmarł Mirosław Zdanowicz –... więcej
Dakar 2026 wystartował. Polacy na podium!
Choć prolog jest tylko wstępem do prawdziwego dakarowego ścigania,... więcej
„Ride&Slide” – dokumentalna opowieść o pasji do supermoto
Film „Ride&Slide” to niespełna 30-minutowy dokument... więcej
X Wielka Gala Pit Bike – dekada ludzi, pasji i motorsportu
Ponad czterysta osób na sali, statuetki, wyróżnienia, relacja na żywo... więcej
Rekordowy start Polaków w Rajdzie Dakar
48. Rajd Dakar będzie wyjątkowo emocjonujący dla polskich kibiców. W dniach... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,... więcej
Superenduro w Gliwicach: Przygotuj się na wieczór pełen wrażeń
Już w najbliższą sobotę, 13 grudnia, PreZero Arena Gliwice ponownie stanie... więcej

Strony

- Archiwum