Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl). 
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl

Paweł Szkopek mistrzem Polski po raz dwunasty!

Historyczny rezultat dla ekipy Pazera Racing. Paweł Szkopek sięgnął po swój dwunasty tytuł motocyklowego mistrza Polski, wygrywając w czeskim Moście oba wyścigi klasy Superbike. Na niedzielnym podium dołączył do niego zespołowy kolega, debiutujący w najwyższej kategorii Patryk Pazera.

Motocykliści ekipy Pazera Racing na wielki finał w Czechach jechali z ambitnymi celami. Szkopek mógł już w sobotę przypieczętować swój dwunasty tytuł mistrza kraju i zrobił to wygrywając pierwszy wyścig weekendu. Tymczasem zaledwie 22-letni Pazera miał szansę na spory awans w klasyfikacji generalnej i także stanął na wysokości zadania.

Podczas gdy Paweł Szkopek wygrał również niedzielny wyścig, startujący siostrzaną Yamahą R1 na oponach Dunlop Pazera zakończył debiutancki sezon w klasie Superbike finiszem na trzecim stopniu podium, które dało mu piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

To był fantastyczny sezon, nasz sezon! - powiedział Paweł Szkopek, który wygrał sześć z dziesięciu tegorocznych wyścigów mistrzostw Polski. - Co prawda rozminęliśmy się z tytułem w serii Alpe Adria, ale cieszę się z dwunastego tytułu mistrza Polski oraz wicemistrzostwa Alpe Adria i bardzo dziękuję ekipie Pazera Racing za ciężką pracę. Przez cały rok pracowaliśmy razem z Patrykiem nad tym, aby on także stanął na podium i dzisiejszy wynik jest tego ukoronowaniem. To dla nas wielki dzień. Dziękujemy naszym partnerom, w tym przede wszystkim markom Yamaha i Dunlop, a teraz odliczamy już dni do sezonu 2020.”

„Dzisiejszy wynik to nagroda za rok ciężkiej pracy po przesiadce do największej i bardzo wymagającej klasy Superbike - dodał Patryk PazeraDzięki podium awansowałem także na piąte miejsce w generalce, co jest dla mnie rewelacyjnym rezultatem. Startując w tym roku na takim samym motocyklu i w tej samej klasie, co Paweł, mogłem wiele się od niego nauczyć, za co bardzo mu dziękuję i gratuluję kolejnego tytułu. Dziękuję także całemu zespołowi. Teraz czas dokładnie i na spokojnie przeanalizować zebrane w tym roku dane, abyśmy w przyszłym sezonie wrócili do walki jeszcze szybsi i silniejsi.”

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach www.facebook.com/pazeraracing i www.instagram.com/pazeraracing

Motocykle: 

News

Czas na Zabór! Finał sezonu Pit Bike odbędzie się na nowym torze
Podczas, gdy zawodnicy ścigający się na asfalcie swój sezon zakończyli... więcej
SMoN 2025 – Debiut Juniorów w Drużynowych Mistrzostwach Świata Supermoto!
Miniony weekend w czeskiej miejscowości Vysoké Mýto przeszedł do ... więcej
Zawody Pit Bike przed finałem sezonu. To była przedostatnia runda!
Mija pół roku od rozpoczęcia tegorocznej rywalizacji na torach off-... więcej
Polski Związek Motorowy na Kongresie Nowej Mobilności 2025
W dniach 23–25 września 2025 r. w Międzynarodowym Centrum... więcej
Konrad Dąbrowski w czołówce na mecie Rajdu Portugalii
Konrad Dąbrowski z Duust Rally Teamu wywalczył szóste miejsce w Rally... więcej
Historyczny sukces polskiej reprezentacji na Trial des Nations 2025
W miniony weekend we włoskim Tolmezzo odbyła się najważniejsza... więcej
Polacy zdominowali finał Pucharu Mini Enduro w Niemczech!
Miniony weekend w niemieckim Fürstenwalde na długo zapisze się w ... więcej
Wyścigowy Motocyklowy koniec sezonu na Torze Poznań!
Wszystko jest już jasne. Dobiegła końca tegoroczna rywalizacja w ... więcej

Strony

- Archiwum