Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl). 
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl

Paweł Szkopek mistrzem Polski po raz dwunasty!

Historyczny rezultat dla ekipy Pazera Racing. Paweł Szkopek sięgnął po swój dwunasty tytuł motocyklowego mistrza Polski, wygrywając w czeskim Moście oba wyścigi klasy Superbike. Na niedzielnym podium dołączył do niego zespołowy kolega, debiutujący w najwyższej kategorii Patryk Pazera.

Motocykliści ekipy Pazera Racing na wielki finał w Czechach jechali z ambitnymi celami. Szkopek mógł już w sobotę przypieczętować swój dwunasty tytuł mistrza kraju i zrobił to wygrywając pierwszy wyścig weekendu. Tymczasem zaledwie 22-letni Pazera miał szansę na spory awans w klasyfikacji generalnej i także stanął na wysokości zadania.

Podczas gdy Paweł Szkopek wygrał również niedzielny wyścig, startujący siostrzaną Yamahą R1 na oponach Dunlop Pazera zakończył debiutancki sezon w klasie Superbike finiszem na trzecim stopniu podium, które dało mu piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

To był fantastyczny sezon, nasz sezon! - powiedział Paweł Szkopek, który wygrał sześć z dziesięciu tegorocznych wyścigów mistrzostw Polski. - Co prawda rozminęliśmy się z tytułem w serii Alpe Adria, ale cieszę się z dwunastego tytułu mistrza Polski oraz wicemistrzostwa Alpe Adria i bardzo dziękuję ekipie Pazera Racing za ciężką pracę. Przez cały rok pracowaliśmy razem z Patrykiem nad tym, aby on także stanął na podium i dzisiejszy wynik jest tego ukoronowaniem. To dla nas wielki dzień. Dziękujemy naszym partnerom, w tym przede wszystkim markom Yamaha i Dunlop, a teraz odliczamy już dni do sezonu 2020.”

„Dzisiejszy wynik to nagroda za rok ciężkiej pracy po przesiadce do największej i bardzo wymagającej klasy Superbike - dodał Patryk PazeraDzięki podium awansowałem także na piąte miejsce w generalce, co jest dla mnie rewelacyjnym rezultatem. Startując w tym roku na takim samym motocyklu i w tej samej klasie, co Paweł, mogłem wiele się od niego nauczyć, za co bardzo mu dziękuję i gratuluję kolejnego tytułu. Dziękuję także całemu zespołowi. Teraz czas dokładnie i na spokojnie przeanalizować zebrane w tym roku dane, abyśmy w przyszłym sezonie wrócili do walki jeszcze szybsi i silniejsi.”

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach www.facebook.com/pazeraracing i www.instagram.com/pazeraracing

Motocykle: 

News

Konrad Dąbrowski najlepszym Juniorem w Baja Aragon
Konrad Dąbrowski z Duust Rally Teamu zaprezentował bardzo dobre tempo... więcej
Zawody Pit Bike: w Bydgoszczy każdy może poczuć smak rywalizacji!
Już 2 i 3 sierpnia Kartodrom w Bydgoszczy po raz kolejny stanie... więcej
Polacy przed finałem Mistrzostw Europy w klasie EMX65
Już w ten weekend dwóch reprezentantów Polski – Tymek Andrzejewski i... więcej
Polacy po 3. rundzie Mistrzostw Europy Enduro na Węgrzech – mocne punkty i walka do końca
Trzecia runda Mistrzostw Europy Enduro odbyła się w dniach 19–20... więcej
Karty rozdane w Olsztynie! Wielkie przetasowania na półmetku zmagań Pit Bike Off-Road.
Trzecia runda Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike Off-Road YCF MRF KAYO na... więcej
Mocne tempo Polaków na nowym torze Mistrzostw Europy Supermoto!
W miniony weekend na węgierskim torze Black Star Speedway w ... więcej
Polska młodzież z sukcesami w Pucharze Europy Mini Enduro w Nagytarcsa
Drugi start młodych zawodników z Polski w Pucharze Europy Mini Enduro... więcej
Mistrzostwa i Puchar Polski Pitbike Off-Road YCF MRF KAYO – po raz pierwszy w Olsztynie!
Tor w Olsztynie to ekscytująca nowość na mapie ogólnopolskiego... więcej
Polak ponownie w motocyklowych mistrzostwach świata
Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach... więcej
Gorące ściganie i wielkie emocje – III runda Pit Bike SM za nami!
Za nami III runda Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike SM ... więcej

Strony

- Archiwum

Strony