Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl). 
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl

Mój najtrudniejszy rajd w życiu - walka z rakiem

Moi Drodzy, 

życie potrafi napisać taki scenariusz, jakiego by nie wymyślili najlepsi scenarzyści filmowi. Mam 50 lat. Urodziłem się w Wiśle i tu mieszkam z moją kochaną żoną Irką i córką Pauliną. Na co dzień byłem pracownikiem w sklepie motoryzacyjnym. Przez całe życie moja wielka pasją zawsze były i są rajdy samochodowe oraz skoki narciarskie. Osoby, które mnie znają, wiedzą, że zawsze prowadziłem aktywny tryb życia. Pomimo uprawiania ekstremalnych sportów, nigdy nic poważnego mi się nie stało i nigdy nie miałem problemów ze zdrowiem.

Jednak od listopada 2021 roku mój świat się...co tu ukrywać - zawalił. Podczas ostatniego rajdu w sezonie, w którym zdobyłem mój drugi tytuł Mistrza Polski, poczułem bardzo silny ból kręgosłupa i musiałem skorzystać z pomocy medycznej na rajdzie. Ból pojawił się w trakcie jazdy i był tak mocny, że odcięło mi mowę podczas dyktowania trasy mojemu kierowcy.

Po powrocie do domu bóle nie ustępowały, a nawet się nasilały. Początkowo myślałem, że to dyskopatia. Po konsultacji z lekarzem zlecone zostały badania: RTG, rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa. Badania wykazały złamania kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa, złamanie żebra i mostka. Uraz okazał się na tyle poważny, że potrzebna była natychmiastowa operacja. W trakcie operacji przeprowadzonej 23.11.2021 został pobrany materiał do badania histopatologicznego. Wyniki okazały się bardzo złe.

Stwierdzono u mnie wtórny nowotwór kręgosłupa, żeber, miednicy. Kolejne badania przynosiły kolejne złe diagnozy - poważne zmiany rakowe na narządach wewnętrznych. Onkolodzy stwierdzili, że nowotworem pierwotnym mógł być nowotwór płuc lub pęcherza moczowego.

Od momentu wykrycia raka, rozpocząłem chemio- i radioterapię. Podczas leczenia nastąpił udar niedokrwienny mózgu. Oprócz obecnej terapii, potrzebne są dodatkowe, niestety bardzo kosztowne metody leczenia. W tej chwili jestem bardzo osłabiony, mam problem z chodzeniem, potrzebuję pomocy osób trzecich i dodatkowej opieki.

Jak widzicie sytuacja jest bardzo poważna. Przed pierwszym bólem kręgosłupa w listopadzie 2021 roku nie było żadnych objawów. To wstrętne choróbsko zaatakowało mój organizm znienacka i na bardzo dużym obszarze.

Ale jak wiele osób mnie zna- nie poddaję się, jestem pełen optymizmu i walczę jak na najtrudniejszym odcinku specjalnym najtrudniejszego rajdu. Wiem, że uda się dojechać do tej upragnionej mety, choć droga jest kręta, wyboista, z wieloma podjazdami i zjazdami. Niestety ten nierówny dla mnie rajd jest wyczerpujący nie tylko dla mojego organizmu, ale i środków mojej rodziny. Dlatego zwracam się o pomoc do WAS- ludzi o wielkim sercu- o wsparcie finansowe mojego leczenia, o wsparcie walki z rakiem.

https://zrzutka.pl/ak5mnh

Bardzo Wam Dziękuję.

Zbigniew Cieślar

 

Źródło: https://zrzutka.pl/ak5mnh

Samochody: 

News

W Argentynie będzie lepiej
Rally Argentina (23-26 kwietnia) będzie 25 startem Roberta Kubicy w Rajdowych... więcej
Marian Czapka jako pierwszy Polak zdobył tytuł najlepszego kierowcy w sporcie historycznym
Po wspaniałym sezonie Marian Czapka, swoim Porsche 928, okazał się najlepszym... więcej
Przedsezonowe testy Volkswagen Golf Cup
Już w najbliższy poniedziałek 24 zawodników będzie miało możliwość spróbowania... więcej
Abu Dhabi Desert Challenge 2015 - Dwunastu Polaków na starcie
50 samochodów, 54 motocykle i osiem quadów trafiło na listę zgłoszeń Abu Dhabi... więcej
Morderczy tydzień BASENHURT A&T RT
Morderczy tydzień treningowy zapowiada się dla ekipy BASENHURT A&T RT,... więcej
Ruszyły zgłoszenia na Carmont Baja Drawsko Pomorskie - Kalisz Pomorski
Od dnia 10 marca dostępne są regulaminy i formularze zgłoszeń dla zawodników... więcej
KJS Rzeszów otworzy Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego
Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w... więcej
Wypowiedzi przed Hankook 12H Italy-Mugello 2015
Bartosz Opioła:Ruszyliśmy do Włoch samolotem i od dzisiaj zaczynamy przygodę z... więcej
Po ADAC Saarland-Pfalz Rallye
Jerzy Tomaszczyk:Uważam, że bardzo udanie rozpoczęliśmy sezon startów w ADAC... więcej

Strony

- Archiwum