Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl). 
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl

Wójcik Racing Team, Rea i Vinales ponownie w legendarnym wyścigu Suzuka 8 Hours

Ekipa Grzegorza Wójcika w lipcu po raz trzeci wystartuje w legendarnym wyścigu mistrzostw świata FIM EWC na słynnym, japońskim torze Suzuka. Do walki za sterami Hondy z numerem 777 staną w barwach Wójcik Racing Teamu mistrz świata, Gino Rea, który zamierza „wyrównać rachunki” z tym wyjątkowym obiektem oraz Hiszpan Isaac Vinales.

34-letni Brytyjczyk swoją karierę w MŚ FIM EWC rozpoczynał właśnie w polskiej ekipie, do której wrócił w tym roku po koszmarnym wypadku. W 2022 roku Rea, wówczas jako fabryczny zawodnik Hondy, przewrócił się podczas treningów na torze Suzuka, doznając poważnych obrażeń mózgu.

Choć jego powrót do pełnego zdrowia oraz do startów na motocyklu stał po ogromnym znakiem zapytania, Gino zaskoczył wszystkich, gdy w kwietniu tego roku wystartował razem z Wójcik Racing Teamem w pierwszej rundzie MŚ FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

Brytyjczyk wróci za stery Hondy z numerem 777 w trzeci weekend lipca i dwa lata po swoim wypadku wystartuje razem z ekipą Grzegorza Wójcika w tegorocznej edycji Suzuka 8 Hours.

Jednym z jego zmienników będzie doświadczony Hiszpan Isaac Vinales, dla którego będzie to drugi start w tym słynnym, japońskim wyścigu i kolejny w barwach Wójcik Racing Teamu. Nazwisko trzeciego zawodnika zostanie potwierdzone wkrótce.

Więcej informacji: https://motosport.pzm.pl/2024/06/26/wojcik-racing-team-rea-i-vinales-pon...

Motocykle: 

News

Zaproszenie do składania ofert
Polski Związek Motorowy z siedzibą w Warszawie (02-518) przy ul.... więcej
Biuletyn PZM Nr 16 - Wrzesień 2019
Wrzesień - prawie cały tegoroczny sezon już nam odjechał!W najnowszym numerze... więcej
Polski Wójcik Racing Team pisze historię! Przełomowy sukces w mistrzostwach świata.
Bol d’Or- pierwsza runda cyklu 2019-2020 mistrzostw świata w wyścigach... więcej
24 H Bold Do’r: Wójcik Racing Team otwiera nowy sezon endurance
- Jedziemy po najwyższe lokaty i jesteśmy do tego doskonale przygotowani- mówi... więcej
Puchar Świata Enduro GP - Uhlirskie Janovice Czechy
- Startowałem jako jedyny reprezentant Polski. W obydwa dni stanąłem na 3... więcej
Fantastyczne zakończenie sezonu off-road na torze w Głażewie
Ponad dziewięćdziesięciu zawodników- od jazd pokazowych, po “amatorów... więcej
Paweł Szkopek w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC
Jedenastokrotny motocyklowy mistrz Polski Paweł Szkopek wystartuje w pełnym... więcej
Zawody motocyklowe Baja Szczecinek 2019 - wykreślone z kalendarza Sportu Motocyklowego!
  Zawody motocyklowe Baja Szczecinek  2019, w  związku z... więcej
Wyścigi towarzyskie na torze Slovakiaring dla zawodników klas 125SP, Sport 250 i Sport 300
Zawodnicy klas 125SP, Sport 250 i Sport 300 (wyścigi motocyklowe) będą mieli... więcej
V runda ORLEN MXMP w Obornikach. Znamy mistrzów sezonu 2019.
Motoklub Oborniki przejął organizację ostatniej rundy Mistrzostw Polski w... więcej

Strony

- Archiwum