Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl).
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl
W sobotę (19 lipca) o 15.00 rozpocznie się finał MEP na żużlu. Tytułu bronią Duńczycy, a do grona drużyn, które liczyć się będą w walce o złoto, można zaliczyć Żużlową Reprezentację Polski oraz gospodarzy turnieju, czyli Łotyszy.
Dania, która broni tytułu sięgnęła po Leona Madsena, co zdecydowanie podnosi jej szansę w tej rywalizacji. Drugi, czyli Andreas Lyager też potrafi jeździć solidnie, co udowadnia na poziomie Metalkas 2 Ekstraligi.
Szyki Duńczykom będą starali się popsuć Łotysze z Andrzejem Lebiediewem i Polacy. Menedżer Dariusz Cieślak będzie miał do dyspozycji trio: Grzegorz Zengota, Tobiasz Musielak, Kacper Mania. Ten ostatni jest wschodzącą gwiazdą żużla i kolejnym wychowankiem z żużlowej fabryki FOGO Unii Leszno. Natomiast Musielak i Zengota to jest absolutny TOP Metalkas 2 Ekstraligi. Obaj jeżdżą w tym sezonie świetnie i są w dziesiątce najlepiej punktujących zawodników niższej ligi. Ten duet zdecydowanie stać na sprawienie niespodzianki. Będziemy trzymali kciuki.
Więcej: https://motosport.pzm.pl/2025/07/19/final-mep-dunczycy-bronia-zlota-z-leonem-madsenem-w-skladzie/
- Archiwum