Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl).
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl
Inauguracyjna runda cyklu Speedway Grand Prix 2025 dla Bartosza Zmarzlika! Nasz mistrz zwyciężył w turnieju w niemieckim Landshut. Drugą pozycję zajął Daniel Bewley, a trzecią Andrzej Lebiediew. Debiutujący w gronie stałych uczestników mistrzostw świata Brady Kurtz był czwarty. Dominik Kubera pożegnał się z rywalizacją na etapie półfinałów.
W rundzie zasadniczej na torze w Landshut najlepiej radzili sobie Zmarzlik i Kurtz. Obaj zdobyli po 13 punktów i zapewnili sobie bezpośredni awans do wyścigu finałowego. W półfinałach o dwa pozostałe miejsca powalczyli żużlowcy z miejsc 3-10. W tym gronie znalazł się drugi z Polaków – Dominik Kubera. Nasz reprezentant uplasował się na dziesiątej pozycji, ponieważ w swoim jedynym wygranym wyścigu wykręcił lepszy czas od Martina Vaculika. W półfinale jednak dojechał do mety za Bewleyem i tym samym zakończył swój udział w Grand Prix Niemiec.
- Archiwum