Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl). 
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl

Michał Knapp wierzy, że sprzęt w Sanoku nie zawiedzie

Michał Knapp to jedyny reprezentant naszego kraju w stawce uczestników Texom European Indivudual Ice Speedway Championship. Bilety w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Knapp regularnie startuje w Mistrzostwach Europy – w 2020 roku był trzynasty w klasyfikacji generalnej, rok później dwunasty, następnie jedenasty, a w ostatnich dwóch latach, głównie przez kłopoty sprzętowe, plasował się na osiemnastej i siedemnastej pozycji. Teraz liczy, że motocykle go nie zawiodą.

Jak zwykle jesteś jedynym Polakiem w stawce. Jak w tym roku przygotowywałeś się do najważniejszego startu w sezonie?

Jeżeli chodzi o treningi na lodzie, to wiadomo, że w Polsce nie mamy nikogo innego, kto uprawiałby ten sport. Chociaż ostatnio udało nam się na lokalnym jeziorze potrenować wraz z moim bratem Arkiem, który do tej pory był moim mechanikiem. Czasem uda się pojechać do Skandynawii na treningi, tak jak było w tym sezonie. To było najlepsze, co mogło mi się przytrafić – jazda spod taśmy i cztery kółka. Potrenowaliśmy tam przez kilka dni. Do tego wystąpiłem w dwóch meczach ligi szwedzkiej. Te zawody można było potraktować jako przygotowanie do najważniejszej imprezy, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy w Sanoku.

Zeszłoroczna rywalizacja nie poszła za bardzo po Twojej myśli. Wspomniałeś o startach w Szwecji, gdzie zdążyłeś pokazać, że potrafisz dobrze jeździć i nawiązać walkę z rywalami. Uważasz, że tym razem w Sanoku stać Cię będzie na lepsze miejsce niż poprzednio?

Nie chcę składać żadnych deklaracji. W zeszłym roku borykaliśmy się z potężnymi problemami sprzętowymi, bo trzy silniki, które miałem do dyspozycji, uległy totalnej rozsypce. W Szwecji zaliczyłem jeden dobry start i drugi kompletnie nieudany. No, ale to pierwszego dnia odjechaliśmy zawody na ustawieniach przygotowanych na tor w Sanoku. To w miarę dobrze zagrało, bo następnego dnia wszystko pozmienialiśmy w ramach testów i nic nie działało tak jak należy. Wyciągnęliśmy jednak ze startów w Szwecji właściwe wnioski i mam nadzieję, że teraz będzie można powalczyć o przyzwoitą lokatę.

Więcej informacji: https://motosport.pzm.pl/2025/03/06/michal-knapp-wierzy-ze-sprzet-w-sano...

Żużel: 

News

Polacy poza podium w SON2
Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w Speedway of Nations 2. Na... więcej
PRES Grupa Deweloperska Toruń Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu
Wynik 92:88 w dwumeczu z ORLEN Oil Motor Lublin dał PRES Grupie... więcej
Egzamin na licencję Ż i 250cc/500R
W dniu 25 września 2025 r. w Częstochowie odbył się egzamin na licencję Ż... więcej
Finały DMPJ: Złoto dla Polonii Bydgoszcz
Abramczyk Polonia Bydgoszcz rzutem na taśmę zdobyła tytuł Drużynowego... więcej
Złoto Polaków w Mistrzostwach Europy Par w klasie 250cc
Polacy w słoweńskim Krsko wygrali trzeci finał Mistrzostw Europy Par w... więcej
Dudek mistrzem Europy! Mamy czwartego Polaka w Grand Prix 2026!
Patryk Dudek w czeskich Pardubicach przypieczętował tytuł Mistrza Europy... więcej
Finał SEC w Pardubicach. Dudek po złoto i awans do Grand Prix
Andrzej Lebiediew zapowiada, że zrobi wszystko, żeby obronić tytuł... więcej
Szósty tytuł Indywidualnego Mistrza Świata dla Bartosza Zmarzlika!
Brady Kurtz wygrał Grand Prix Danii w Vojens, ale drugie miejsce... więcej
Finał Grand Prix w Vojens. Zmarzlik mówi całą prawdę o rywalizacji z Kurtzem
W klasyfikacji dzielą ich 3 punkty. O tym, który z nich... więcej
Srebro Przyjemskiego w SGP2
Wiktor Przyjemski wicemistrzem świata juniorów 2025. Nasz reprezentant wrócił... więcej

Strony

- Archiwum

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA ZAWODNIKÓW