Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl).
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl
Brady Kurtz z pierwszą wygraną w Grand Prix. Australijczyk zrewanżował się Bartoszowi Zmarzlikowi za Manchester. Polak wygrał zawody na torze Kurtza, więc ten odkuł się na torze, na którym Zmarzlik zna każdą dziurę. Zmarzlik utrzymał jednak 11 punktów przewagi na Kurtzem w klasyfikacji przejściowej.
O ile przed Manchesterem mieliśmy obawy (jak się później okazało niesłuszne), o tyle przed rundą w Gorzowie liczyliśmy na pewne zwycięstwo Zmarzlika. Tak się jednak nie stało. Bartosz był szybki, wygrał rundę zasadniczą, ale w finale dał się założyć Kurtzowi na starcie i potem nie potrafił dopaść Australijczyka. Dwoił się i troił, ale trochę czasu zajęło mu wyprzedzenie Daniela Bewleya. Do tego by powalczyć z Kurtzem zabrakło mu dystansu.
Wygrana Kurtza nie zmieniła niczego w klasyfikacji przejściowej. Australijczyk zyskał 2 punkty w turnieju, ale Zmarzlik miał 2 punkty ekstra za sprint. Zresztą w kwalifikacjach do sprintu nasz zawodnik pokonał Kurtza.
Więcej informacji: https://motosport.pzm.pl/2025/06/21/sgp-zmarzlik-drugi-w-gorzowie/
- Archiwum