Znajdują się Państwo na archiwalnej stronie Polskiego Związku Motorowego (archiwum.pzm.pl).
Wszystkie aktualne informacje od 2026 roku dostępne są na nowej stronie: https://pzm.pl
Przed nami weekend z wielkim wydarzeniem w kalendarzu SGP. Na PGE Narodowym, po raz drugi w historii cyklu, żużlowcy rywalizować będą w tzw. sprincie. W tym roku pierwszy sprint (w Landshut) wygrał Bartosz Zmarzlik.
Dziś już o godzinie 15:00 rozpoczną się serie treningowe, a zaraz po nich część kwalifikacyjna i wyścig sprinterski.
Sprinty poprzedzone zostaną dwoma wolnymi przejazdami treningowymi dla każdego zawodnika. Następnie cała stawka podzielona zostanie na pary, gdzie przez sześćdziesiąt sekund rywalizować będą o zdobycie jak najlepszego czasu okrążenia. Zwycięzca awansuje do kolejnego etapu gdzie ponownie emocjonować będziemy rywalizacją par. Z tego poziomu podobnie jak z wcześniejszego awans uzyskują żużlowcy z lepszym czasem. Z tego etapu wyłonionych zostanie już tylko czterech zwycięzców, którzy staną pod taśmą do biegu sprinterskiego o punkty do klasyfikacji generalnej: 4, 3, 2 i 1.
- Archiwum